Süper Bi' Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Arınç: Zırhlı araç hantaldı, iade ettim

Arınç: Zırhlı araç hantaldı, iade ettim Empty Arınç: Zırhlı araç hantaldı, iade ettim

Mesaj  Rock and Roll Paz 10 Ağus. 2008, 14:41

ESKİ TBMM Başkanı Bülent Arınç, “Meclis Başkanlığı’nda göreve başladığımda tahsis edilmiş bir zırhlı aracı Meclis’te buldum. 1992 model bir araçtı, olağanüstü hal bölge valileri tarafından kullanıldığını öğrendim. Gerçekten çok ağır, hantal, çok benzin yakan, manevra kabiliyeti çok düşük bir araçtı. Ben kendi açımdan bir güvenlik sorunu görmedim ve Hazine’ye teslim ettim. Ancak bugün Meclis Başkanımız böyle takdir etmişler ki kendilerine alınmış, emekli olacak Genelkurmay Başkanı için de bir zırhlı araç tahsis edilmiş. Bunların yerinde olup olmadığını takdir edecek değilim” dedi. Eskişehir’de nikah şahitliği yapan Arınç, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

MECLİS’E MÜDAHALE VAR

Arınç yeni anayasa için de şöyle konuştu: “Yeni sivil bir anayasa yapılması için AKP çalışma yapmıştı, sonuçlanmadı. 1-2 maddede yapılan değişiklikler de Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edildi. Bu iptal gerekçesini henüz bilmiyoruz ancak TBMM yasama ile görevlendirilmiş bir organdır. Milletten aldığı yasama yetkisini kullanacaktır. Özellikle Anayasa’nın bazı maddelerinde, artık tümünü söylemek istemiyorum, 2008-2009’dan sonraki yıllara ait perspektif içerisinde değişiklikler yapılmasında bence zaruret var. Bu zarureti biz görüyoruz, başka siyasi partiler de görüyordur umarım. Görüldü ki bu dönemde sadece AKP hakkında değil, başka partiler için de kapatma davası açılabildi. Bu toplumda büyük bir gerilime yol açtı. TBMM’nin yasama görevine müdahaleler olmaktadır.”

TAKİP EDİYORUZ

CHP sözcülerinin özellikle son YAŞ kararlarını hedef alan açıklamalarını üzüntü ile karşıladıklarını belirten Bülent Arınç, “Yani bir ihraç kararı çıkmamasından üzüntü duyan bir anlayış, doğru değildir. Hükümetle TSK arasında bir sıcak ilişki olduğundan üzüntü duyan bir anlayışı üzüntüyle takip ediyoruz. TSK’nın gündelik tartışmalar dışında kalmasını istiyoruz” dedi.
Rock and Roll
Rock and Roll
Administrator
Administrator

https://superbiforum.yetkin-forum.com